Praca własna, po co to komu?

Rodzicu, nie oczekuj cudów….

Czy jest możliwe, że Twoje dziecko nauczy się gry na gitarze bez własnej gitary i bez ćwiczenia gry na niej? Nie bardzo, prawda?

Podobnie jest z nauką języka.

Nie możesz oczekiwać, że Twoje dziecko szybko opanuje angielski bez pracy własnej, bez ćwiczenia poznanych zagadnień i bez stosowania się do zaleceń lektora i metody nauczania.

Nasi młodsi uczniowie mają swoją gitarę, program komputerowy, z którego korzystają w domu w tygodniu poprzedzającym zajęcia. Dlaczego regularne korzystanie z aplikacji Genki jest tak ważne?

Pozwala dzieciom na osłuchiwanie się z nowym językiem i baaaaaardzo przyspiesza proces zapamiętywania.

W połączeniu z udziałem w zajęciach w rok nasi uczniowie uczą się tyle co na tradycyjnych kursach w 2 lata.

W starszych grupach gitarą do ćwiczenia angielskiego są wszystkie proponowane przez nas dodatkowe gry, onlinowe i offlinowe, fiszki oraz propozycje ćwiczeń domowych i wyzwań. Wszystko po to, żeby angielski uczniów szybko wbił się na kolejny, wyższy poziom.

Dziecko, które pracuje w domu szybciej robi widoczne postępy w nauce, ale też jest bardziej zaangażowane na lekcji, bo rozumie przerabiany materiał.

Prawda jest jednak taka, że bez współpracy ze strony dziecka i rodzica proces nauki nie będzie przebiegał tak szybko jak tego wszyscy chcemy.

A czy Ty rodzicu, pilnujesz, żeby Twoje dziecko uczyło się zgodnie z zaleceniami lektora i metody?