fbpx

O metodzie

Richard Graham, twórca metody Genki English. Doradca Edukacyjny, nauczyciel języka angielskiego oraz trener na szkoleniach dla nauczycieli w wydawnictwach językowych takich jak Oxford University Press, współpracował z  Japońskim Ministerstwem Edukacji, Uniwersytetem w Newcastle czy British Council (brytyjską agencją ds. współpracy kulturalnej oraz oświatowej, z nastawieniem na naukę języka angielskiego) w Japonii i Tajlandii.

 

 

 

Witaj, Richard. Rozmowa z Tobą to dla mnie ogromny zaszczyt. Mógłbyś nam wyjaśnić czym jest i jak powstała metoda Genki English ?

Genki English to jeden z najszybszych i najprzyjemniejszych sposobów uczenia się języka angielskiego. Metoda wykorzystuje najnowsze techniki nauczania oraz wiele wspaniałych multimediów.

Bycie nauczycielem pokazało mi, że uczenie się jest zbyt nudne dla wielu uczniów. Dlatego chciałem sprawić, żeby było ono ekscytujące i  pełne niesamowitej energii. I oto, piętnaście lat później, metoda Genki English jest używana przez miliony. Mówi się o niej jako o metodzie „wzbudzającej sensację w nauczaniu języka angielskiego”.

Co robią i czego uczą się uczniowie na lekcjach prowadzonych metodą Genki English?

Oczywiście uczą się mówić po angielsku z odpowiednim akcentem, ale przede wszystkim stają się pewni siebie, są pełni entuzjazmu do nauki, mówienia, a później czytania w języku angielskim.

Dla jakich grup wiekowych przeznaczone są kursy prowadzone w oparciu o metodę Genki?

Uczniowie Genki English mają od trzech miesięcy do dziewięćdziesięciu lat. Innymi słowy, metoda jest dla ludzi w każdym wieku. To szkoła decyduje kogo będzie uczyć z wykorzystaniem Genki English. Jak najbardziej może to być, tak jak w Twoim przypadku, grupa dzieci w wieku od 4 lat wzwyż. Niezależnie od wieku każdy bez problemu opanowuje materiał.

Na rynku dostępnych jest wiele metod oraz podręczników do języka angielskiego dla dzieci. Wszystkie uczą przez zabawę. Dlaczego metoda Genki English jest inna i lepsza?

Nie istnieje nic, co jest chociaż trochę podobne do Genki English. „Genki” znaczy zabawny, ekscytujący, pełen życia. Dzięki metodzie Genki dzieci nie tylko mówią po angielsku, ale kochają ten język, mają marzenia i wiedzą, że mogą je spełnić dzięki zasadom obowiązującym na lekcjach Genki English.

Na zajęciach dzieci uczą się oryginalnych, wpadających w ucho piosenek. Nie są to jednak piosenki o kotkach czy wróżkach, innymi słowy o rzeczach, których nie można zastosować w życiu codziennym. Nasze piosenki uczą zadawania pytań i udzielania odpowiedzi na nie, stosowania  poznanego słownictwa w rozmowach. Pytania, których uczy Genki English, to pytania wybrane na podstawie rozmów z setkami dzieci na całym świecie. Dzięki nim dowiedzieliśmy się, o co dzieci chciałyby zapytać rówieśników z innych krajów. W ten sposób nasi uczniowie używają angielskiego nie tylko w interaktywnych grach, ale również do poznawania otaczającego nas świata. Twój projekt wideo jest doskonałym tego przykładem.

Jakich efektów należy się spodziewać po ukończeniu przez dziecko kursu Genki English? Jaki jest jego poziom znajomości języka?

Dzieci będą mówiły po angielsku już po pierwszej lekcji. Każde następne zajęcia będą powiększały zasób słownictwa i struktur. Ostatecznym celem metody jest sprawienie, aby uczniowie potrafili powiedzieć po angielsku wszystko, czego tylko zapragną.

Czy tylko Ty uważasz, że metoda Genki English jest „najlepszą z najlepszych”? Czy istnieją na to jakieś dowody?

Wiele ministerstw edukacji oraz British Council dopuściło kursy Genki English do użytku szkolnego. Co więcej, metoda jest wykorzystywana w poważnych projektach na całym świecie. Aby to wszystko było możliwe, skuteczność metody musiała zostać potwierdzona w badaniach naukowych. Brytyjski Uniwersytet Newcastle badał metodę Genki English w Indiach i Chinach, a Harvard University Graduate School of Education (wydział Uniwersytetu Harvarda) napisał:

„Na podstawie licznych badań i analiz potwierdzono, iż program kursów Genki English pozwolił osiągnąć uczniom rewelacyjne wyniki.”

Co byś powiedział rodzicom, aby zachęcić ich do zapisania dzieci na kursy metodą Genki English prowadzone w Funky English?

Po prostu spróbujcie! Na pewno będziecie zachwyceni. Kursy prowadzone w oparciu o metodę Genki English są jedyne w swoim rodzaju. Jest w nich tyle energii i pasji, że Wasze dzieci na pewno pokochają angielski w stylu „Genki”.

Dziękuję za rozmowę.

 

Zapraszamy na lekcje pokazowe.

Szkoła językowa Kielce - metoda Genki English

Call Now Button+48 502 38 22 18